Aktualności

Budżet Miasta w rękach mieszkańców

Budżet Miasta w rękach mieszkańców

Szesnaście projektów w dwóch kategoriach złożyli mieszkańcy miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest 300 000 złotych. Ostateczną listę zadań ustalą sami ostrołęczanie w głosowaniu, które rozpocznie się w poniedziałek 23 października.

Zakładany na rok 2018 budżet obywatelski został podzielony na dwie kategorie - tereny ogólnodostępne, gdzie do wydania jest 200 tys. zł i teren jednostki samorządowej, gdzie wydać można 100 tys. zł. Niestety, nadal zgłoszono wnioski dotyczące projektów na terenach, które nie  należą do miasta, więc ich realizacja jest niemożliwa ze względów formalnych.

Część budżetu Miasto oddaje w ręce mieszkańców już po raz trzeci. Zwiększając stopniowo kwoty, jakie możemy wydać na pomysły ostrołęczan, zachęcamy ich do aktywnego udziału w życiu samorządu. Zaczęliśmy od 100 tys. zł w pierwszym roku, dziś jest to trzy razy więcej.

W tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego wpłynęło 16 propozycji zadań. Do dalszego etapu Komisja zakwalifikowała 12 propozycji – 5 dla terenów ogólnodostępnych i 7 dla terenów jednostek miejskich. 4 z powodu wad formalnych lub niespełniania wymogów regulaminowych zostały odrzucone.

Jednym z przyjętych  pomysłów zagospodarowanie terenu wokół Kultowni w Wojciechowicach. Wnioskodawca zakłada stworzenie w tym miejscu mini sceny, toru sprawnościowego, ustawienie tablic edukacyjnych, ławek i stolików. Kolejna inicjatywa dotyczy stworzenia szatni dla zawodników klubów sportowych, którzy trenują na boiskach przy ulicy Witosa. W tej chwili szatnie są dwie i nie mieszczą wszystkich grup. W ramach budżetu obywatelskiego ostrołęczanie chcą również zakupić dwa defibrylatory – jeden na użytek Parku Wodnego, drugi Straży Pożarnej. Urządzenia mogłyby w nagłej sytuacji ratować życie ludzi korzystających z tych miejsc lub podczas imprez masowych.
Następny ze zgłoszonych projektów zostanie zrealizowany nie pochłaniając pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego. Będzie to wypożyczalnia rowerów. Miasto finalizuje rozmowy na temat podpisania umowy dofinansowania zewnętrznego dla tego projektu.

O tym, które projekty zostaną zrealizowane zdecydują ostrołęczanie w czasie głosowania, które będzie trwało od 23 października do 3 listopada. Każdy mieszkaniec miasta może oddać jeden głos na jeden projekt w każdej kategorii. Pomysł, który zdobędzie najwięcej głosów zostanie sfinansowany przez miasto z budżetu na 2018 rok.

Opis zadań zakwalifikowanych do etapu głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2018

Karta do głosowania

Przypominamy , że głosowanie odbywa się poprzez wypełnienie karty do głosowania dostępnej w punktach informacyjnych Urzędu Miasta:
Plac Gen. J. Bema 1,
Plac Gen. J. Bema 7A,
ul. Gen. Tadeusza Kościuszki 45 oraz na stronie internetowej www.ostroleka.pl

Kartę
należy wrzucić do urny w punktach Urzędu Miasta:

Plac Gen. J. Bema 1,
Plac Gen. J. Bema 7A,
ul. Gen. Tadeusza Kościuszki 45.

Głosować można również w formie elektronicznej, wysyłając skan lub zdjęcie wypełnionej karty do głosowania w formacie .jpeg lub .pdf na adres e-mail: budzet@um.ostroleka.pl 

Wyniki głosowania w ramach budżetu obywatelskiego ogłoszone zostaną 10 listopada 2017 r. w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na stronie internetowej Miasta Ostrołęki www.ostroleka.pl.  

Szczegółowe informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok można również znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.

Załączniki:

Plan miasta
PLAN MIASTA
Panorama miasta na żywo
WIDOK NA PLAC BEMA

NA ŻYWO

Fotogaleria
FOTOGALERIA
Jak załatwić sprawy w urzędzie

Jak załatwić
sprawy w urzędzie
Przejdź do BIP

E-urząd

E-urząd
Przejdź do BIP

POLECAMY
 • WFOŚiGW
 • Związek Samorządów Polskich
 • GUM Ostrołęka
 • PISA
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Inspektor Nadzoru Budowlanego
 • CEIDG
 • MODR
 • MOPR
 • OCK
 • Poradnia psychologiczna
 • ZUS
Do góry