Kultura

VIII Ostrołęcki Festiwal Fotografii

Czas: 08.10.2016, Godz. 18.00 do 27.10.2016

Miejsce: Budynek byłego Kasyna, Cafe Fusy, Galeria Ostrołęka, hall OCK

VIII Ostrołęcki Festiwal Fotografii

Tegoroczna edycja OFF poświęcona jest fotografii z podróży. Więcej szczegółów na temat programu Festiwalu: www.ock-ostroleka.pl i www.otf.ostroleka.pl

Program Festiwalu:

8 X - budynek byłego Kasyna (ul. Bogusławskiego) - „Galeria Bezdomna” - wernisaż godz. 18.00

Projekt realizowany od lat w wielu miastach. Jego pomysłodawcami są znani fotografowie: Tomek Sikora i Andrzej Świetlik. Wszystkich chętnych do zaprezentowania swoich zdjęć. Info: tel. 297643954

13 X Cafe Fusy (ul. Bernardyńska), godz. 17.30

Wernisaż wystawy „Na ulicy w Heracie. Afganistan” Agnieszki „Atamanki” Białobrzewskiej.

Agnieszka, ostrołęczanka, z wykształcenia pedagog, z zamiłowania podróżnik. Odwiedziła już blisko 100 krajów świata, także te leżące poza utartymi szlaka-mi turystycznymi, jak Iran, Afganistan czy Turkmenistan. Na wystawie zobaczymy, że pomimo wojny, na ulicach Heratu życie toczy się w miarę normalnie.

13 X, godz. 19.00 – Galeria Ostrołęka – wernisaż wystawy „Sicily monochrome” Jacka Poremby.

Autor to fotograf - portrecista. Na rynku fotograficznym jest od 20 lat. Wystawa „Sicily Monochrome” jest kontynuacją cyklu autorskiego – „Krajobrazy”. Zobaczymy cykl 24 czarno-białych fotografii,

zabierających widza w podróż przez krajobrazy Sycylii zarejestrowane aparatem Leica Monochrom.

13 X, godz. 19.00 - Galeria Ostrołęka - wernisaż wystawy Anity Andrzejewskiej „Niespiesznie”

Autorka jest absolwentką Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci. Wiele podróżuje, ale jej fotografii nie można nazwać podróżniczą. To zdjęcia, które przenoszą widza w nieznaną mu czasoprzestrzeń. „90 procent zdjęć zrobiłam w Birmie, reszta pochodzi z sąsiedniego Laosu. Widać tak już jest, że ciągnie mnie w rejony trudne, konfliktowe, a jednocześnie bogate kulturowo i etnicznie...” – komentuje autorka.

14 X, godz. 18.00 – hol OCK – wernisaż wystawy Daniela Kozińskiego „Znak nieskończoności” .

Autor jest warszawiakiem i fotografem z wykształce-nia. Zdjęcia powstały w Arequipa, drugim co do wielkości mieście w Peru, a dokładniej na Plaza de Armas. Plaza oprócz atrakcji turystycznej to po prostu biura pod chmurką, usługi dla ludności, noclegownia, czyli co tylko można chcieć, a co nie jest zabronione.

14 X, godz. 18.00 – hol OCK - wernisaż wystawy „Kobiety Peru” Agnieszki Białobrzewskiej.

Ludzie w Peru, to barwny rozdział. Szczególnie fotogeniczne są peruwiańskie kobiety. Noszą kopiaste kolorowe spódnice do kolan, tradycyjne kapelusze i wielobarwne chusty na ramionach, w których często ukryte są dzieci. Tkaniny na ubrania robią własnoręcznie na dość prymitywnych krosnach.

Od 17 do 27 X zapraszamy dzieci w wieku 6-8 lat, w zorganizowanych grupach, na dwugodzinne warsztaty fotograficzne „Czary-mary”.

Szczegółowe informacje i zapisy w „Galerii Ostrołęka” pl. gen. J. Bema 14, tel. 297643954.

Organizatorem Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii jest Galeria Ostrołęka i Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne. VIII Ostrołęcki Festiwal Fotografii odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta.

Miejsce wydarzenia

Plan miasta
PLAN MIASTA
Panorama miasta na żywo
WIDOK NA PLAC BEMA

NA ŻYWO

Fotogaleria
FOTOGALERIA
Jak załatwić sprawy w urzędzie

Jak załatwić
sprawy w urzędzie
Przejdź do BIP

E-urząd

E-urząd
Przejdź do BIP

POLECAMY
 • Poradnia psychologiczna
 • MOPR
 • OCK
 • Inspektor Nadzoru Budowlanego
 • Związek Samorządów Polskich
 • PISA
 • WFOŚiGW
 • MODR
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Czas na Kurpie
 • CEIDG
 • ZUS
Do góry