Kultura

IX Ostrołęcki Festiwal Fotografii

Czas: 05.10.2017, Godz. 19.00 do 26.10.2017, Godz. 21.55

Miejsce: Galeria Ostrołęka, hall OCK 1 i 2 piętro, budynek dawnego Kasyna przy ul. Bogusławskiego

IX Ostrołęcki Festiwal Fotografii

Ostrołęckie Centrum Kultury i Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na dziewiątą edycję Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki. Festiwal realizowany jest w ramach projektu współfinansowanego przez Miasto Ostrołękę, wyłonionego w konkursie ofert organizacji pozarządowych.

5 października 2017 (czwartek), godzina 19.00

Galeria Ostrołęka, pl. Bema 14
Otwarcie wystawy Kolektywu Fotoreporterów inPRO

5 października 2017 (czwartek), godzina 19.30
Galeria Ostrołęka, pl. Bema 14
Wernisaż wystawy Agencji Fotograficznej Napo Images

6 października 2017 (piątek), godzina 18.00

hol 2 OCK, I piętro, ul. Inwalidów Wojennych 23 
Wernisaż wystawy „Ostro" Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego

6 października 2017 (piątek), godzina 18.30

hol OCK, parter, ul. Inwalidów Wojennych 23
Wernisaż wystawy 44 Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR

7 października 2017 (sobota), od godziny 10.00 do godziny 20.00
budynek starego Kasyna przy ulicy Bogusławskiego
„Galeria Bezdomna", wernisaż wystawy o godzinie 18.00
Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „INQBATOR 2017"

8 października 2017 (niedziela), od godziny 11.00
Galeria Ostrołęka, pl. Bema 14.
Przegląd portfolio - konsultacje i porady 2 w zakresie kompozycji, kadrowania oraz tworzenia spójnego stylu fotografowania. Konsultacje poprowadzą Maciek Jaźwiecki i Anna Liminowicz.

8 października 2017 (niedziela), godzina 12.00
Galeria Ostrołęka, pl. Bema 14
Gregory Michenaud — pokaz fotografii i spotkanie z autorem

16 — 27 października 2017 Galeria Ostrołęka, pl. Bema 14
Warsztaty fotograficzne dla dzieci (tylko grupy zorganizowane dzieci w wieku 6-8 lat)
Zapisy w Galerii Ostrołęka. Ilość miejsc ograniczona.

26 października 2017 (czwartek)
Galeria Ostrołęka, pl. Bema 14 Finisaż wystawy Kolektywu Fotoreporterów inPRO - godzina 19.00
Wystawa portretu podsumowująca projekt ID Filipa Ćwika - godzina 19.30
Projekcja filmu „Szukając Vivian Maier"- godzina 20.00


inPRO
Kolektyw  Fotoreporterów  inPRO  powstał  w  2014r.  z  inicjatywy Mateusza Baja, Agaty Grzybowskiej, Anny liminowia i ostrołęczanina — Tomka Lendy. W 2015 roku do grupy dołączył fotoedytor Maciek Jaźwiecki, a w ostatnim czasie dwaj Anglicy: George Selley i Dave Shaw, a także pochodzący z Francji, ale mieszkający obecnie w Polsce Gregory Michenaud. Punktem wspólnym zainteresowań każdego z członków inPRO jest fotografia społeczna: mniejszości, ludzie w trudnych i granicznych sytuacjach, relacje w małych grupach społecznych i problemy współczesnego świata - to wszystko spotkamy na zdjęciach Kolektywu, którego fotografowie realizują aktualnie reportaże m.in. na Ukrainie, w Iranie, oraz Birmie.

Napo Images

Agencja Napo Images powstała w 2008 roku. Skupia najważniejsze nazwiska współczesnej polskiej fotografii prasowej i dokumentalnej. W jej skład wchodzą: Filip Ćwik, Piotr Małecki, Adam Lach, Maciej Jeziorek, Ewa Meissner i Karolina Jonderko. Fotografowie Napo Images to wielokrotnie nagradzani autorzy, których połączyła pasja do rozwijania i promowania  szeroko rozumianej fotografii dokumentalnej. Skupiają się na realizacji j projektów długoterminowych, dotykających tematów ważnych społecznie, Elli kulturowo czy politycznie. Wzajemna inspiracja i wykraczanie poza klasyczne O definicje dokumentu i reportażu owocują licznymi publikacjami w prasie, wystawami fotograficznymi w międzynarodowych galeriach, docenianymi przez odbiorców i krytykę publikacjami książkowymi oraz nagrodami  na światowych konkursach fotograficznych.

BLUR
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne BLUR to zbiór różnorodności, zarówno osób i charakterów, jak i działań. Obecnie do stowarzyszenia należy ponad 40 osób, amatorów i profesjonalistów, których łączy jedno — sztuka fotografii. BLUR współpracuje z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie, Biblioteką Multimedialną Planeta 11 oraz Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Wystawy członków stowarzyszenia gościły m.in. w Klubokawiarni Awangarda Bis, w Galerii Sowa, w Galerii Stary Ratusz w Olsztynie oraz w wielu innych miejscach wystawowych. Wspólnie z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Związku Polskich Fotografów Przyrody, Stowarzyszeniem Warnija czy Łyńskim Centrum Rozwoju AŁNA organizowane były plenery fotograficzne. Prezentowana na naszym festiwalu wystawa to prace archiwalne członków stowarzyszenia. Jest to 10 pracz ubiegłorocznej wystawy pod tytułem „Portret" i 18 pracz tegorocznej wystawy pod tytułem „Pejzaż miejsko-wiejski".
 
ŁTF

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne powstało w 1949 r. Od 1957 roku posiada własną Galerię Fotografii, w której obecnie prezentowanych jest około 20 wystaw rocznie, indywidualnych i zbiorowych, autorów krajowych i zagranicznych. Prowadzenie tego typu działalności, nieprzerwanie od tylu lat, jest niewątpliwie wielkim sukcesem i umożliwia spełnianie głównego celu, czyli upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki. Obecnie Towarzystwo liczy ponad 90 członków, zarówno takich, dla których fotografia jest sposobem spędzania wolnego czasu, jak i tych, dla których stała się zawodem. Od wielu lat dla członków ŁTF organizowane są wystawy tematyczne. Od dwóch lat, zaczęto zapraszać do udziału w nich również kolegów z zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i klubów fotograficznych. Jedną z takich ekspozycji, jest wystawa pt .„Ostro" zaprezentowana w czerwcu 2016 roku jako wystawa towarzysząca Fotofestiwalowi w Łodzi.

Miejsce wydarzenia

Plan miasta
PLAN MIASTA
Panorama miasta na żywo
WIDOK NA PLAC BEMA

NA ŻYWO

Fotogaleria
FOTOGALERIA
Jak załatwić sprawy w urzędzie

Jak załatwić
sprawy w urzędzie
Wybierz kategorię sprawy

E-urząd

E-urząd
Przejdź do BIP

POLECAMY
 • E-budownictwo GUNB
 • WFOŚiGW
 • Związek Samorządów Polskich
 • GUM Ostrołęka
 • PISA
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Inspektor Nadzoru Budowlanego
 • CEIDG
 • MODR
 • MOPR
 • OCK
 • Poradnia psychologiczna
 • ZUS
Do góry