Aktualności miejskie

I Liceum Ogólnokształcące Mistrzami Ostrołęki w siatkówce męskiej!

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Bema pod wodzą Arkadiusza Piasty wygrała wszystkie spotkania i została Mistrzem Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Siatkówce Mężczyzn. XVII Mistrzostwa odbyły się 23 i 24 stycznia 2019r. w Hali im. Arkadiusza Gołasia.
W finałowym meczu zawodnicy z I LO nie byli jednak tak mocni jak oceniano przed tym meczem. ZSZ 2 mocno podniosło stawkę, a w drugim secie było blisko sensacji. Ostatecznie I LO zwyciężyło 2:0 w setach 25:22 i 26:24. Uczniowie I LO licznie zasiedli na trybunach i drużyna niesiona gorącym dopingiem uporała się z przeciwnikiem. Gdyby ZSZ 2 miało na trybunach swoich kibiców zapewne mecz mógłby ułożyć się inaczej. Do finałowego spotkania obie drużyny nie straciły ani seta i ostateczna rozgrywka była bardzo emocjonująca.
Trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrzów Ostrołęki zdobyli siatkarze z ZSZ 3.
Końcowa klasyfikacja:
1. I LO - 15pkt. - trener: Arkadiusz Piasta
2. ZSZ 2 - 12pkt. - trenerzy: Jerzy Dąbrowski, Leszek Kaczyński, Marek Dembiński
3. ZSZ 3 - 8pkt. - trener: Grażyna Ciszkowska
4. ZSZ 1 - 5pkt. - trener: Włodzimierz Nowaczyk
5. II LO - 3pkt. - trener: Anna Cholewińska
6. III LO - 2pkt. - trener: Włodzimierz Sikora

Organizatorem zawodów był Miejski Zarząd Obiektów Sportowo – Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Medale, dyplomy i puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika wręczył wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski.
Dziękujemy za pomoc w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu dwudniowych zmagań siatkarskich, opiece medycznej, sędziom, pracownikom Hali A.Gołasia i mediom oraz nauczycielom/trenerom za znakomite przygotowanie zawodników do rywalizacji. Na kolejne sportowe emocje zapraszamy 21 i 22 lutego - tym razem w piłce ręcznej kobiet.