Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi przedszkoli, szkół i placówek oświatowych!
W Dniu Edukacji Narodowej chciałbym złożyć podziękowania za Państwa wspaniałą pracę. Każdego dnia dzielicie się z młodym pokoleniem Polaków wielkim skarbem - wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.
Wyrażam ogromną wdzięczność za zaangażowanie w rozwój oraz wychowanie dzieci i młodzieży. Wiem, jak trudną i odpowiedzialną pracę, ważną dla całego społeczeństwa wykonujecie.
Życzę Państwu dużo zdrowia, dobroci od ludzi, niegasnącej nadziei w chwilach niepokoju, siły do pokonywania przeciwności, realizacji zamierzeń zawodowych oraz szczęścia osobistego.
Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej miały być wyjątkowe. Zaplanowaliśmy dla Państwa dwudniowe uroczystości rozpoczynające się konferencją pn.: „Koalicja dla bezpieczeństwa. Nie tylko nastolatków”. Specjaliści mieli poruszać bardzo istotne sprawy związane ze zdrowiem dzieci i młodzieży. Aby uhonorować Państwa pracę, w dniu następnym chcieliśmy zaprosić wszystkich pracowników ostrołęckiej oświaty, zarówno zawodowo czynnych, jak i emerytowanych na koncert, w którym wybrzmiałyby najpiękniejsze melodie świata.
Z powodu sytuacji epidemiologicznej i konieczności zachowania zasad reżimu sanitarnego zmuszeni zostaliśmy do odłożenia koncertu na czas, kiedy takie wydarzenia będzie można organizować bez narażenia uczestników na niebezpieczeństwo zarażenia wirusem.
Jednocześnie chciałbym wraz z Przewodniczącym Rady Miasta, Proboszczem Parafii Św. Franciszka z Asyżu oraz Dyrektorem SP nr 10 w Ostrołęce, dla uczczenia 100. rocznicy urodzin „Nauczyciela Wszechczasów” Św. Jana Pawła II, zaprosić wszystkich na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się 16 października 2020 r. o godz. 15.30 w Kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu. Osobom, które nie będą mogły wziąć udziału we mszy, umożliwimy uczestnictwo wirtualne poprzez Internet.
Prezydent Miasta Ostrołęki
Łukasz Kulik