Aktualności

Zwycięstwo NIKE

Zwycięstwem NIKE zakończył się dzisiejszy mecz z AZS Politechniką Radomską 3:1 w II lidze siatkówki kobiet. Dzięki zwycięstwu ostrołęczanki zajęły trzecie miejsce w tabeli i spotkają się w play-off z drużyną Legionovii Legionowo. Z kolei radomianki po przegranej w Ostrołęce zajęły piąte miejsce i odpadły z rywalizacji o awans do I ligi. Ogromny sukces ostrołęckiej drużyny w dzisiejszym meczu rozpoczął się nieszczególnie. Otóż w pierwszym secie nasze zawodniczki uległy i to dość znacząco bo 17:25. Jednak już w kolejnym secie sytuacja się odwróciła, to NIKE dyktowało warunki na boisku. Rywalki dotrzymywały kroku naszej drużynie do stanu 10:9. Wtedy na zagrywce znalazła się Klaudia Gościcka i kolejne cztery punkty wywalczyło NIKE. Przy stanie 14:12 kolejna seria NIKE po fantastycznych zagraniach w obronie i bloku sprawiło, że prowadziliśmy 19:12. W tym fragmencie Urszula Iwaniuk serwowała i w przekroju całego meczu to ona sprawiała swoim serwisem najwięcej problemów rywalkom. Set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem 25:18. W kolejnym trzecim secie początek był wyrównany do stanu 10:10. Później NIKE odskoczyło na 14:10, znów po niezłych zagrywkach Iwaniuk. Kolejne rewelacyjne zagrania zawodnioczek NIKE sprawiły, że prowadziliśmy 19:11. Do końca set był pod kontrolą i ostatecznie zakończył się zwycięstwem 25:16. Kolejny i jak się okazało ostatni set od stanu 5:5 przebiegał pod dyktando NIKE. Na tablicy wyników pojawiały się kolejno następujące rezultaty 12:8, 14:10 i 19:11, 23:13 i na końcu 25:14. Wielka radość na parkiecie i na trybunach i historyczny sukces. W pierwszym sezonie gry w drugiej lidze awans do play-off i wciąż NIKE liczy się w walce o awans do II ligi. Tym razem na drodze OTPS NIKE Ostrołęka stanie zdecydowanie mocniejszy rywal: Legionovia Legionowo.