Mieszkam w Ostrołęce

Aktualności

Zeroemisyjne autobusy elektryczne trafią do Ostrołęki

Zeroemisyjne autobusy elektryczne trafią do Ostrołęki

Sześć nowych zeroemisyjnych autobusów elektrycznych trafi do naszego miasta.

W przeddzień Europejskiego Dnia bez Samochodu, w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik podpisał umowę z Panem Arturem Michalskim - Zastępcą Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dotację.

W ramach projektu zakupimy 6 autobusów zeroemisyjnych elektrycznych oraz 3 dwustanowiskowe ładowarki. Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 14 117 000,00 zł (netto), w tym kwota dofinansowania to 9 481 058,00 zł. Termin realizacji - 31.12.2025 r.

- Jest kolejna dobra wiadomość, pokazująca wsparcie, jakie otrzymujemy od polskiego rządu na rzecz rozwoju transportu zeroemisyjnego. Cieszę się z tych umów. To pokazuje, że Ostrołęka się rozwija i że w naszym mieście będą jeździły autobusy ekologiczne. Nasi mieszkańcy będą oddychać lepszym powietrzem, a to jest bardzo ważne, szczególnie podczas zbliżającego się okresu zimowego. Dziękuję za wsparcie i mam nadzieję, że to początek naszej współpracy. Dziękuję za wsparcie i mam nadzieję, że to początek naszej współpracy. - podkreśla Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.

Przypomnę, że Ostrołęka na chwilę obecną posiada już 4 zeroemisyjne elektryczne. Ostatnie zakupiliśmy w 2020 roku. Podobnie jak 10 nowych autobusów CNG.

Dofinansowanie na zakup nowego taboru otrzymaliśmy z NFOŚiGW w ramach programu priorytetowego 6.3 "Zeroemisyjny transport Zielony transport publiczny" dla projektu pn. Zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Podczas spotkania obecni byli również Pan Premier Henryk Kowalczyk, Pani Wicemarszałek Senatu Maria Koc oraz Pan Marcin Grabowski, kierownik Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego i Radny Sejmiku Mazowieckiego.

  • IMG_4442
  • IMG_4449
  • IMG_4451
  • IMG_4453
  • IMG_4459
  • IMG_4474
  • IMG_4485
  • IMG_4497
Plan miasta
PLAN MIASTA
Panorama miasta na żywo
WIDOK NA PLAC BEMA

NA ŻYWO

Fotogaleria
FOTOGALERIA
Jak załatwić sprawy w urzędzie

Jak załatwić
sprawy w urzędzie
Wybierz kategorię sprawy

E-urząd

E-urząd
Przejdź do BIP

Elektroniczna tablica ogłoszeń

ELEKTRONICZNA
tablica ogłoszeń

POLECAMY
  • E-budownictwo GUNB
  • WFOŚiGW
  • Związek Samorządów Polskich
  • GUM Ostrołęka
  • PISA
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Inspektor Nadzoru Budowlanego
  • CEIDG
  • MODR
  • MOPR
  • OCK
  • Poradnia psychologiczna
  • ZUS
Do góry