Aktualności

Wizyta gości z Meppen

Wizyta gości z Meppen

5 września 2019 w Galerii Ostrołęka odbył się uroczysty wernisaż wystawy „Artyści z Meppen”. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia obecni byli autorzy prac:

Melanie Kuipers – wszechstronnie utalentowana artystka. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, rzeźbą oraz grafiką. Ilustruje książki dla dzieci, prowadzi kursy rzemiosła artystycznego. Dwukrotnie brała udział w Kurpiowskich Plenerach Malarstkich organizowanych przez TPO i Galerię Ostrołęka.

Christel Altevers – zajmuje się rzeźbą, w swoich pracach przedstawia w symboliczny sposób związki międzyludzkie, a także anioły i ptaki.

Alexander Hasekamp – malarz, którego prace klasyfikowane są jako abstrakcyjno-figuratywne.

Anna Solbach – pochodząca z Warszawy fotografka. Na co dzień pracuje jako dziennikarz i fotograf. Dwukrotnie brała udział w Kurpiowskich Plenerach Malarstkich organizowanych przez TPO i Galerię Ostrołęka. 

Ruth Jansen – prezentująca ceramikę artystyczną. Regularnie bierze udział w wystawach członków Związku Artystów Plastyków Meppen.

Delegację z Meppen powitał na wernisażu m.in. wiceprezydent Maciej Kleczkowski, liczna delegacja radnych, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego Mariusz Popielarz. Wernisaż poprowadził kierownik Galerii Ostrołęka Zenon Kowalczyk. Wystawę można oglądać w Galerii Ostrołęka do 28 września 2019. Wstęp wolny!

Mieliśmy przyjemność gościć naszych przyjaciół z miasta partnerskiego również na festiwalu InQbator, jak i podczas koncertu w ramach odbywającego się w Ostrołęce festiwalu Operalia. Podczas wizyty goście zwiedzili nasze miasto i spotkali się z Prezydentem Łukaszem Kulikiem.

W tym roku obchodzimy 25-lecie współpracy naszych miast. W najbliższych dniach (13-15 września 2019) nasza delegacja będzie gościć w Meppen, gdzie na 14 września zaplanowane uroczyste obchody jubileuszu naszego partnerstwa. A już w piątek 13 września w Meppen przepiękny most dla pieszych i rowerzystów otrzyma na cześć naszej współpracy nazwę „Ostrołęka”.


 • Goście z Meppen (2)
 • Goście z Meppen (3)
 • Goście z Meppen (4)
 • Goście z Meppen (5)
 • Goście z Meppen (6)
 • Goście z Meppen (7)
 • Goście z Meppen (8)
 • Goście z Meppen (9)
 • Goście z Meppen (10)
 • Goście z Meppen (11)
 • Goście z Meppen (12)
 • Goście z Meppen (13)
 • Goście z Meppen (14)
 • Goście z Meppen (15)
 • Goście z Meppen (16)
 • Goście z Meppen (17)
 • Goście z Meppen (18)
 • Goście z Meppen (19)
 • Goście z Meppen (20)
Plan miasta
PLAN MIASTA
Panorama miasta na żywo
WIDOK NA PLAC BEMA

NA ŻYWO

Fotogaleria
FOTOGALERIA
Jak załatwić sprawy w urzędzie

Jak załatwić
sprawy w urzędzie
Przejdź do BIP

E-urząd

E-urząd
Przejdź do BIP

POLECAMY
 • MOPR
 • OCK
 • Czas na Kurpie
 • MODR
 • CEIDG
 • Inspektor Nadzoru Budowlanego
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • PISA
 • Poradnia psychologiczna
 • WFOŚiGW
 • ZUS
Do góry