Aktualności

Teatr zawładnął Ostrołęką

Teatr zawładnął Ostrołęką
Wczorajsze spektakle ponownie zgromadziły komplet widzów. Ostrołęka na dobre pokochała InQbator – a przyjeżdżający tu artyści odwdzięczyli się tym samym.

Po raz drugi Sala Kameralna OCK pękała w szwach podczas przedstawienia Biały kwadrat na czarnym tle Fundacji Artystycznej Perform. Do oglądania tańca ze światłem zaprosił widzów Dariusz Makaruk, wprowadzając nas w futurologiczną przygodę koegzystencji człowieka i maszyny, tancerki i komputera. Przy pełnej sali Kwiaty Zła Baudelaire’a zaprezentował Teatr Akt, zmuszając do refleksji nad ciemną stroną życia. A na zakończenie w przestrzeni miejskiej zabrał nas do tanecznego korowodu Kijowski Teatr Uliczny. W holu OCK mogliśmy przyjrzeć się spojrzeniu fotografów na ubiegłoroczną edycję Festiwalu.

Dziś przed nami trzeci dzień InQbatora – nie można tego przegapić !!!

13.00  Awanturka z leśnego podwórka Teatr Bajlandia (Scena przy DH Kupiec)

14.00 finał Lekcji Kultury Fizycznej (plac przy Scenie przy DH Kupiec)

15.00
finał Warsztatów „Ludowe love” (Scena przy DH Kupiec)

18.00  Insomnia Teatr Academia, Fundacja Artystyczna Perform, Dariusz Makaruk, adepci Zespołu De-eM premiera rezydencja  (Scena Kameralna OCK )

19.00 Piękna i bestia Ostrołęcka Scena Autorska (Scena przy DH Kupiec)

20.00 Szkoła błaznów Wrocławski Teatr Pantomimy (Scena Główna OCK)

21.45 Silence – Cisza w Troi Teatr Biuro Podróży (Parking przy ul. Prądzyńskiego)

Awanturka z leśnego podwórka -  Scena przy DH Kupiec
Teatr Bajlandia
godz. 13:00

Pełna przygód i humoru bajka dla Najmłodszych. Kolorowa i rozśpiewana w prawdziwie leśnej scenerii opierająca się na interakcji z dziećmi, które biorą czynny udział w przygodach leśnych bohaterów . Dzieci nauczą się od zwierzątek, że wzajemna miłość i szacunek są najważniejsze w życiu a zgoda pozwoli przetrwać nawet najtrudniejsze chwile.
Czy leśna kompania zdoła przechytrzyć cwanego lisa? Czy szlachetność i zgoda zwyciężą? O co ta cała awanturka? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie tylko podczas tego spektaklu!
WYSTĘPUJĄ: Klaudia BUDZIŁEK, Katarzyna SŁOMSKA, Paweł WIŚNIEWSKI
Reżyseria i scenografia: Katarzyna SŁOMSKA     Muzyka i aranżacja: Tomasz FRĄCZEK

Insomnia - Scena kameralna OCK
godz. 18:00


Tytuł spotkania warsztatowego - INSOMNIA  (bezsenność) - niesie intrygujące pola skojarzeń, prowokuje do kreowania ekspresji  wyciszonych, subtelnych, minimalistycznych, konfrontowanych z silnymi dynamikami i repetywnością mocnych dramaturgicznie elementów.
Projekt zakłada spotkanie trzech grup: Fundacji Artystycznej PERFORMA - operującej technikami tańca, ale także improwizacją, muzyką kreowaną "na żywo", elementami performatywnymi, Teatru Academia - operującego narracją wizualną, z elementami tańca i ruchu scenicznego, wyrazistą plastyką sceny oraz ostrołęckiej młodzieży zainteresowanej teatrem.
Połączenie tych trzech formacji daje szansę na interesujące spotkanie warsztatowe, wspólne przyjrzenie się podstawowym jakościom dzieła scenicznego. Począwszy od technik tanecznej ekspresji scenicznej, skończywszy na całościowej kompozycji wizualnej i dramaturgicznej spektaklu. Obecność w projekcie doświadczonego muzyka i specjalisty od projekcji multimedialnych daje gwarancję wyrazistego i sprawnego warsztatowo finalnego dzieła.

Piękna i bestia - Scena przy DH Kupiec
Ostrołęcka Scena Autorska
godz. 19:00


Akcja spektaklu rozgrywa się pod koniec XVIII wieku w małej francuskiej wiosce. Gdy ojciec głównej bohaterki, pięknej Belle, trafia na zamek straszliwej Bestii, córka śpieszy mu na ratunek. Zgadza się zająć jego miejsce. Z  pomocą zaczarowanych mieszkańców zamku: Imbryka, Świecznika, Zegara, Filiżanki, odkrywa, że Bestia skrywa ludzkie serce. Jest bowiem Księciem, na którego rzucono zły urok.
To baśń o wielkiej miłości, dzięki której to co brzydkie i straszne staje się piękne.
Reżyseria: Wojciech Kraszewski, Kostiumy: Grażyna Kulesik, Magdalena Krzyżek, Scenografia: Grażyna Kulesik, Marek Suski, Opracowanie muzyczne: Tadeusz Kowalewski, Wojciech Kraszewski, Światło i dźwięk: Tomasz Bednarczyk

Szkoła błaznów - Scena Główna OCK
Wrocławski Teatr Pantomimy
godz. 20:00

Spektakl powstał z inspiracji dramatem Michela de Ghelderode’a. Kluczem do interpretacji tekstu belgijskiego dramaturga było ostatnie słowo padające w „Szkole błaznów” - okrucieństwo.Twórcy spektaklu zastanawiają się nad koncepcją losów ludzkości, jak również pojedynczego życia, jako historii okrucieństwa, przemocy i prześladowań. Współczesny świat - obwarowany różnorodnymi aktami prawnymi, w tym konwencjami praw człowieka - nie potrafi sobie poradzić z okrucieństwem. Ciągle jesteśmy świadkami przemocy i coraz bardziej wobec niej stajemy się bezsilni i moralnie zobojętnieni. Ambiwalencja w ocenie zła, jak i w kwestii jego pochodzenia, nierzadko stanowi pretekst usprawiedliwiający dla oprawców. W „Szkole błaznów” temat okrucieństwa pojawia się na kilku płaszczyznach: człowieka wobec człowieka, systemu wobec jednostki i natury wobec człowieka. Czy wygrywa silniejszy , czy sprytniejszy? Ratunkiem jest spokój ducha, czy histeryczny śmiech? A może maska błazna jest tym najwłaściwszym kamuflażem, szansą na przetrwanie?
Scenariusz i reżyseria: Zbigniew Szymczyk      Kostiumy: Wanda Kowalska      Muzyka: Jacek Wierzchowski   Wizualizacje: Maria Porzyc      Asystent reżysera: Anatoliy Ivanov
Obsada: Anna Nabiałkowska, Jan Kochanowski, Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Maria Grzegorowska, Agnieszka Kulińska, Sandra Kromer-Gorzelewska, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Anatoliy Ivanov, Mateusz Kowalski, Piotr Sabat, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk

Silence - Cisza w Troi - parking ul.Prądzyńskiego
Teatr Biuro Podróży
godz. 21:45

 
Teatr Biuro Podróży znany ze swojego legendarnego spektaklu plenerowego „Carmen Funebre”, pokazującego okrucieństwa wojny, po raz kolejny mierzy się z tym tematem. Wykorzystując środki teatru plenerowego: symboliczną scenografię, ogień, szczudła oraz postaci dzieci i przejmującą muzykę, opowiada o ludziach, którzy znaleźli się w zawierusze wojennej i którym pozostały już tylko marzenia o ucieczce. W kontekście zatrważającej rzezi i czystek dokonujących się na Bliskim Wschodzie, których rezultatem jest masowy exodus ludności w bezpieczniejsze miejsca. Teatr Biuro Podróży opowiada o losach uchodźców. Po spektaklu Carmen Funebre, dla którego inspiracją była wojna w Jugosławii, wydawało się, że we współczesnym świecie nic gorszego już stać się nie może. Jednakże rzeczywistość przerosła wyobraźnię. Jesteśmy świadkami zjawiska o niespotykanej skali, które wywołuje niepokój i lęk w całej Europie. Czy mamy się czego obawiać?
Teatr Biuro Podróży przygląda się sytuacji z punktu widzenia mieszkańca oblężonego miasta, na które spadły bomby, człowieka, któremu jeszcze kilka lat temu nie przyszłoby do głowy , że stanie się uchodźcą. Bohaterami spektaklu są dzieci – niewinni świadkowie śmierci bliskich, ofiary tułaczki i głodu. Dla tych dzieci spróbujmy choć na chwilę postawić się w roli uchodźcy.
Reżyseria: Paweł Szkotak     Muzyka: Wiki Nowikow     Scenografia: Teatr Biuro Podróży     Technika: Łukasz Jata
Aktorzy: Bartosz Borowski, Magdalena Dębicka, Aizah Khan, Łukasz Kowalski, Jarosław Siejkowski, Marta Strzałko, Tomasz Wrzalik, Maciej Zakrzewski
Plan miasta
PLAN MIASTA
Panorama miasta na żywo
WIDOK NA PLAC BEMA

NA ŻYWO

Fotogaleria
FOTOGALERIA
Jak załatwić sprawy w urzędzie

Jak załatwić
sprawy w urzędzie
Wybierz kategorię sprawy

E-urząd

E-urząd
Przejdź do BIP

Elektroniczna tablica ogłoszeń

ELEKTRONICZNA
tablica ogłoszeń

POLECAMY
  • E-budownictwo GUNB
  • WFOŚiGW
  • Związek Samorządów Polskich
  • GUM Ostrołęka
  • PISA
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Inspektor Nadzoru Budowlanego
  • CEIDG
  • MODR
  • MOPR
  • OCK
  • Poradnia psychologiczna
  • ZUS
Do góry