Aktualności

Sukces ostrołęckiego ratownika

Rewelacyjny start w Reprezentacji Polski podczas Pucharu Niemiec odnotował zawodnik WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski. W tych prestiżowych zawodach, które odbyły się już po raz dwudziesty piąty na 50 metrowym basenie w Warendorfie wystartowało kilkaset zawodniczek i zawodników z całego świata. Reprezentacje wystawiły: Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Francja, Południowa Afryka, Kanada, Holandia, Belgia, Szwajcaria, Irlandia i Polska.

Nasz zawodnik trenowany na co dzień przez Dariusza Małkowskiego w startach indywidualnych w kategorii junior zdobył w sumie cztery medale oraz ustanowił dwa nowe rekordy Polski juniorów. Złote medale Hubert zdobył na dystansach :  200 m z przeszkodami z czasem 2:06,51s (nowy rekord życiowy) oraz  100 m kombinowane z czasem 1:07,19s (nowy rekord Polski juniorów). Srebrny medal i II miejsce zajął na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 0:32,38 (nowy rekord życiowy), a brązowy medal na dystansie 200 super ratownik z czasem  2:20,64 s (nowy rekord Polski juniorów) ponadto na dystansie 100 m ratowanie z pasem Hubert wśród juniorów uplasował się na IV miejscu.

W klasyfikacji generalnej zawodów obejmującej pięć najlepszych startów indywidualnych Hubert Nakielski wśród juniorów uplasował się na II miejscu z 3336 punktami tracąc do pierwszego miejsca zaledwie 52 punkty. W reprezentacji Polski wystartował również Karol Bojarski – zawodnik pochodzący z Ostrołęki, a mieszkający i trenujący od prawie dwóch lat w Szczecinie. Karol w startach indywidualnych w kategorii junior zdobył  srebrny medal na 100 m kombinowane oraz dwa brązowe medale na dystansach : 50 m holowanie manekina oraz 100 m ratowanie z pasem, a ponadto zajął VIII miejsce na 100 m holowanie manekina w płetwach i IV miejsce na 200 m super ratownik. Ponadto w konkurencjach drużynowych : rzut liną Karol razem z kolegą z reprezentacji zdobył srebrny medal, a w sztafetach : 4 x 50 m z przeszkodami i 4 x 25 holowanie manekina dwa brązowe medale.

- Jestem bardzo dumny z występów Huberta. Jego wyniki świadczą o tym, że nasza wspólna praca na treningach nie idzie na marne. Hubert to młody i perspektywiczny zawodnik który ma jeszcze wiele do zdobycia.  Przed nami już za trzy tygodnie zimowe mistrzostwa Polski, po których na pewno przyjdzie czas na podsumowanie i plany, chociaż nie ukrywam że plany na najbliższy sezon już są i mam nadzieję, że dzięki sprzyjającemu klimatowi jaki jest w Ostrołęce plany te uda się zrealizować –  powiedział Dariusz Małkowski trener i prezes WOPR-OS Ostrołęka.