Aktualności

Rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

1 września rozpoczynamy wielką rywalizację o zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

16 sierpnia zakończył się Trening przed właściwą konkurencją, w trakcie którego mogliśmy zapoznać się ze specjalną aplikacją na smartfony i regułami „kręcenia kilometrów”. Mimo że Ostrołęka dołączyła do programu dopiero pod koniec lipca, w czasie Treningu wielu mieszkańcom naszego miasta udało się pokonać na tyle duże i regularne dystanse, że szybko opuściliśmy końcową pozycję w rankingu i na samym finiszu wyprzedziliśmy w nim parę innych miast. Warto podkreślić, że osoby, które dołączyły do Treningu, nie muszą rejestrować się ponownie!

Czas rozpocząć właściwą rywalizację, która będzie trwała od 1 do 30 września br. Zasady zabawy są bardzo proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Wszystkie przebyte przez reprezentantów Ostrołęki kilometry zostaną zsumowane, podzielone przez liczbę mieszkańców, a udzielony w ten sposób iloraz zostanie pomnożony przez odpowiedni przelicznik zamieniający go na liczbę punktów. Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Oprócz tego trzy najbardziej aktywne miasta czekają nagrody w postaci samoobsługowych stacji naprawy rowerów. Każdy uczestnik gromadzi również punkty osobiste, które umożliwiają dodatkową indywidualną rywalizację.

To druga edycja rywalizacji, do której zgłosiły się aż 43 miasta. Niezależnie od naszego końcowego miejsca w tabeli Miasto Ostrołęka przyzna nagrody w klasyfikacji lokalnej dla dziesięciu uczestników, którzy przebędą największe dystanse. Dodatkowo mogą być także przyznane wyróżnienia.

Aplikację „Rowerowa Stolica Polski” można pobrać korzystając z internetowego sklepu: Google Play (dla systemu Android) lub App Store (dla systemu iOS). Uczestnik sam decyduje dla którego z miast „kręci kilometry”. Rywalizacja nie ma granic, co oznacza, że zbierać kilometry dla swojego miasta można jeżdżąc na rowerze gdziekolwiek na świecie. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną. Zachęcamy wszystkich do tworzenia własnych grup i zgłaszania ich do lokalnego organizatora (Urząd Miasta Ostrołęki; Wydział Działalności Gospodarczej, Kultury i Sportu, e-mail: dgk@um.ostroleka.pl).

Udział w zabawie, a także pobranie i używanie aplikacji jest dla uczestników całkowicie bezpłatne!

Przydatne linki:
- oficjalna strona rywalizacji: www.rowerowastolicapolski.pl
- regulamin aplikacji: www.rowerowastolicapolski.pl/p/24-regulamin-aplikacji
- regulamin rywalizacji: www.rowerowastolicapolski.pl/p/25-regulamin-rywalizacji
- aplikacja (system Android): play.google.com/store/apps/details?id=pl.bydgoszcz.aktywna&hl=pl
- aplikacja (system iOS) - https://apps.apple.com/pl/app/rowerowa-stolica-polski/id1317715080?l=pl&fbclid=IwAR2RaMg-pEE6JIDB9S4HN16MP2VOgHPye90CzSOGbog14B_Jm82PxGFHU9o.

Plan miasta
PLAN MIASTA
Panorama miasta na żywo
WIDOK NA PLAC BEMA

NA ŻYWO

Fotogaleria
FOTOGALERIA
Jak załatwić sprawy w urzędzie

Jak załatwić
sprawy w urzędzie
Przejdź do BIP

E-urząd

E-urząd
Przejdź do BIP

POLECAMY
 • Poradnia psychologiczna
 • MOPR
 • OCK
 • Inspektor Nadzoru Budowlanego
 • Związek Samorządów Polskich
 • PISA
 • WFOŚiGW
 • MODR
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Czas na Kurpie
 • CEIDG
 • ZUS
Do góry