Aktualności

Pływacy walczyli o medale

Już po raz ósmy najlepsi pływacy z całego regionu rywalizowali w Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki.

Do rywalizacji w zawodach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Piątka Ostrołęka, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe WOPR-OS i Park Wodny Aquarium przystąpiło blisko trzystu młodych pływaków. Drużynowo najlepsi okazali się reprezentanci MZOS Płock, którzy sięgnęli po 29 medali - 10 złotych, 13 srebrnych i 6 brązowych.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Olimpijczyk Suwałki zdobywając 24 medalem - 8 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych medali. Na podium drużynowej klasyfikacji uplasowali się także zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich zdobyli aż 17 medali - 8 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe.

Na konto Narwi Ostrołęka trafiły trzy medale - dwa złote i srebrny, które były dziełem Angeliki Wikieł. UŚKS Ostrołęka wywalczył złoto, srebro i brąz, UKS Piątka Ostrołęka zdobył dwa srebrne i dwa brązowe oraz WOPR-OS Ostrołęka - srebro i dwa brązy.

VIII Mistrzostwa Ostrołęki zostały przeprowadzone pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika i Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Nagrody najlepszym pływakom wręczał wiceprezydent miasta Maciej Kleczkowski oraz radni Stanisław Szatanek, Mariusz Łuba i Wojciech Zarzycki.