Aktualności

Ostrołęcka Karta Seniora. Od poniedziałku można składać wnioski

Ostrołęcka Karta Seniora. Od poniedziałku można składać wnioski

Od poniedziałku, 13 stycznia będzie można pobierać i składać wnioski o wydanie Ostrołęckiej Karty Seniora.

Oznacza to, że już za moment ostrołęczanie po 60 roku życia staną się posiadaczami karty, o którą zabiegali od dłuższego czasu. Zapewni im to różnego rodzaju ulgi i zniżki, a tym samym zachęci do wyjść na basen, do kina, muzeum czy też wzięcia udziału w wydarzeniach kulturalnych i sportowych organizowanych przez miasto.

31 grudnia 2019 roku prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik zatwierdził wzór określający wygląd karty. Na pierwszej stronie widnieje kolorowe, jesienne zdjęcie ostrołęckiego parku, który zachęca seniorów do spacerów i odpoczynku na łonie natury. Na odwrocie znajdziemy m.in. barwy i logo miasta, miejsce na dane, numer karty.

- Program „Ostrołęckiej Karty Seniora” jest elementem polityki senioralnej, na którą kładziemy duży nacisk. Rada Seniorów wytrwale zabiegała o wprowadzenie karty
, zanim jeszcze zostałem prezydentem. Cieszę się, że wspólnymi siłami z Radą Seniorów udało się nam wprowadzić w życie kartę seniora. Myślę, że to dopiero początek naszej dobrej współpracy - mówi prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Zadowolenia nie kryje również Wiesław Kędzierski, przewodniczący Rady Seniorów w Ostrołęce, która jest głównym inicjatorem Ostrołęckiej Karty Seniora.

- Po wielu staraniach Rady Seniora, jeszcze za poprzedniej władzy, nareszcie udało się wprowadzić Ostrołęcką Kartę Seniora. Jesteśmy bardzo wdzięczni prezydentowi Łukaszowi Kulikowi za współpracę i wysłuchanie potrzeb seniorów - mówi Wiesław Kędzierski.

Skąd pobrać wniosek?
Wniosek można pobrać z pokoju nr 6 w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Ostrołęce przy ul. Hallera 12, ze strony www.mopr.ostroleka.pl, w punkcie obsługi interesantów Urzędu Miasta Ostrołęki na pl. Bema 1 i przy ul. Kościuszki 45.

Gdzie składać wnioski?
Wypełnione wnioski będą przyjmowane w każdy dzień roboczy w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, ul. Hallera 12 , pokój nr 6 (parter) oraz w pierwszy piątek miesiąca przez przedstawicieli Rady Seniorów w Urzędzie Miasta Ostrołęki na placu Bema 1, pokój 107 (I piętro) w godzinach 14.00-16.00. Seniorzy zobowiązani są do osobistego odbioru karty za okazaniem dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Już na starcie programu seniorzy będą mogli skorzystać z takich zniżek jak 25 proc. ulgi na bilety kinowe, wstęp na pływalnię, 20 proc. ulgi na bilety do Muzeum Kultury Kurpiowskiej i Muzeum Żołnierzy Wyklętych i 15 proc. ulgi na  wydarzenia sportowo - rekreacyjne i artystyczne organizowane przez miasto na hali widowiskowo - sportowej im. A. Gołasia. 

Załączniki:

Plan miasta
PLAN MIASTA
Panorama miasta na żywo
WIDOK NA PLAC BEMA

NA ŻYWO

Fotogaleria
FOTOGALERIA
Jak załatwić sprawy w urzędzie

Jak załatwić
sprawy w urzędzie
Przejdź do BIP

E-urząd

E-urząd
Przejdź do BIP

POLECAMY
 • Poradnia psychologiczna
 • MOPR
 • OCK
 • Inspektor Nadzoru Budowlanego
 • Związek Samorządów Polskich
 • PISA
 • WFOŚiGW
 • MODR
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Czas na Kurpie
 • CEIDG
 • ZUS
Do góry