Aktualności

Młodzicy triumfują w Nowym Dworze Mazowieckim

30 września, podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów dla juniorów do 15 lat w Nowym Dworze Mazowieckim, UKS ATLETA zaprezentował swoją 5-osobową drużynę, składającą się z czterech dziewcząt i jednego chłopca.

Julia Stachurska zdominowała rywalizację w kategorii wagowej +81 kg, zdobywając złoty medal. Maja Zera, rywalizująca w kategorii 64 kg, zajęła 5. miejsce. Olga Komoszewska zdobyła brązowy medal w kategorii 71 kg, a tuż za nią uplasowała się debiutująca Amelia Larm. Jedyne chłopięce wzmocnienie drużyny, debiutant Jakub Romański, zajął trzecie miejsce w kategorii 81 kg, osiągając wynik 88 kg w dwuboju.

Indywidualne osiągnięcia zawodników również były godne uwagi. Julia Stachurska utrzymywała się na wysokim poziomie, podczas gdy Maja Zera ustanowiła nowe rekordy życiowe, poprawiając swoje osiągnięcia w rwaniu o 3 kg i w dwuboju o 3 kg. Olga Komoszewska poprawiła swój rekord w rwaniu o 1 kg, w podrzucie o 1 kg, a w dwuboju o 2 kg. Amelia Larm, jako debiutantka, zaliczyła wszystkie 6 podejść, a Jakub Romański, mimo że był to jego pierwszy start, osiągnął wysoki wynik w dwuboju. Mimo indywidualnych sukcesów, w klasyfikacji drużynowej UKS ATLETA uplasował się tuż za podium, zajmując miejsce wśród 8 drużyn startujących z województwa mazowieckiego. Trener Władysław Niedźwiecki z dumą patrzył na osiągnięcia swoich podopiecznych podkreślając, jak dobrze młodzi zawodnicy radzą sobie z presją, zwłaszcza debiutanci.