Aktualności

Hubert Nakielski medalistą Mistrzostw Świata

Ostrołęczanin Hubert Nakielski zdobył cztery medale Mistrzostw Świata w sportowym ratownictwie wodnym w Australii - złoty, dwa srebrne oraz brązowy. Zawodnik WOPR-OS okazał się bezkonkurencyjny w dyscyplinie "Super Ratownik" na 200 m.

Ostatni weekend okazał się niezwykle ważny dla ostrołęckiego sportu. W Australii rozegrano Mistrzostwa Świata w sportowym ratownictwie wodnym. Jednym z zawodników juniorów był ostrołęczanin Hubert Nakielski z WOPR-OS.  W pierwszym dniu startowym Hubert zdobył tytuł Wicemistrza Świata na dystansie 100 m kombinowane, ponadto wystartował jeszcze w dwóch finałach A na dystansach 200 m z przeszkodami (V miejsce) i w sztafecie 4x50 m z przeszkodami (IV miejsce).

Jeszcze większym sukcesem okazał się drugi dzień zmagań. Hubert Nakielski został Mistrzem Świata na 200 m  "Super Ratownik", wywalczył brązowy medal na 50 m holowanie manekina i srebrny medal w sztafecie 4x25 m holowanie manekina.

Warto dodać, że konkurencja "Super Ratownik" wymaga od zawodnika wszechstronności, wytrzymałości oraz świetnego opanowania elementów technicznych.  Łączy ona w sobie trzy konkurencje: 50 m ratowanie manekina, 100 m ratownik i 100 m ratowanie manekina w płetwach.

Trenerem Huberta Nakielskiego jest Dariusz Małkowski.