Honorowy Obywatel Miasta Ostrołęki
Na XVI sesji Rady Miasta Ostrołęki jednogłośnie podjęto uchwały
o przyznaniu Panu Kazimierzowi Draczyńskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Ostrołęki oraz o nadaniu odznaki honorowej "Za zasługi dla Miasta Ostrołęki". Zostaną one uroczyście wręczone 9 września 2007r. w trakcie inscenizacji bitwy ostrołęckiej z 1807 r.
Pułkownik Kazimierz Draczyński w latach 1932–1938 pełnił służbę w 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. W 1939 roku zorganizował i dowodził dwoma szwadronami 5 Pułku Ułanów Spieszonych AK w obwodzie Ostrołęka. Jest honorowym członkiem Krajowego Koła Weteranów, ich Rodzin i Przyjaciół 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce. Od 1961 był kontynuatorem tradycji oręża polskiego – święta pułkowe 5 Pułku Ułanów Zasławskich w kościele pogarnizonowym, obecnie p.w. św. Wojciecha w Ostrołęce. W 1976 r. wraz z grupą oficerów 5 Pułku Ułanów Zasławskich przekazał do Sali Rycerskiej na Jasnej Górze w Częstochowie odnaleziony sztandar pułkowy z 1919 r., znajdujący się obecnie w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.
Mieszkający obecnie w Anglii Pułkownik Draczyński swój pobyt na emigracji poświęcił szerokiej działalności na rzecz dawnych towarzyszy broni. Był m.in. wieloletnim redaktorem naczelnym kwartalnika „Kawaleria i Broń Pancerna” wydawanego przez Zrzeszenie Kół Pułkowych Kawalerii. Koresponduje z młodzieżą i członkami stowarzyszenia, troszcząc się o prawdę historyczną. Jest orędownikiem spraw polskich tradycji w Londynie, jednocześnie troszczy się o promowanie tradycji wojskowych i patriotycznych Ostrołęki.
Poprzez pracę w Instytucie im. gen. Sikorskiego w Londynie uczestniczył niezłomnie w dążeniach do zachowania tradycji i przekazania jej ostrołęckiej społeczności. Wielokrotnie przybywał na święta pułkowe organizowane przez ks. J. Kaczyńskiego, a następnie przez ks. A. Peksę, gdzie wspierał dążenia do uzyskania suwerenności Polski po 1945 r.
Od 1991 r. wspomaga coroczne wrześniowe uroczystości patriotyczno-religijne. Przekazując materiały źródłowe oraz pamiątki wojenne do znajdującej się w Ostrołęce Izby Tradycji 5 Pułku Ułanów Zasławskich przyczynia się do wychowania patriotycznego społeczeństwa i młodzieży z Mazowsza i z całej Polski. Pułkownik Draczyński publikował wiele artykułów na temat historii i tradycji pułków kawaleryjskich, w szczególności 5 Pułku Ułanów Zasławskich.
Dzięki Pułkownikowi Draczyńskiemu, Jego niezłomnej trosce o historię i tradycje niepodległościowe Polski, przetrwały i mogą być w dzisiejszej Polsce właściwie rozumiane i godnie traktowane wartości niesione na sztandarach: Bóg, Honor, Ojczyzna. Jest niepodważalnym autorytetem dla Polaków, szczególnie młodego pokolenia, oraz dla Stowarzyszenia i całego środowiska kontynuującego tradycje Oręża Polskiego.