Mieszkam w Ostrołęce

Aktualności

Festiwal Teatralny InQbator 2020

Festiwal Teatralny InQbator 2020

Już po raz 11. Ostrołęka stanie się stolicą teatralnej sceny ulicznej. Wszystko to za sprawą Tegorocznego Festiwalu Teatralnego InQbator.

- Tegoroczny Festiwal Teatralny InQbator, tak jak inne wydarzenia, przyszło nam organizować w nowej rzeczywistości spowodowanej pandemią COVID-19.  Staramy się zapewnić Państwu nie mniej atrakcyjne spektakle teatru bez słów. Wprawdzie spędzimy z tą sztuką 2 dni i tylko w plenerze, ale przedstawienia oraz wartości artystyczne w nich zawarte zaspokoją gusta najmłodszych i dorosłych widzów - mówi Tadeusz Wiśniewski, dyrektor OCK.

Zapraszamy mieszkańców do obejrzenia przedstawień z zachowaniem wszelkich zasad mających na celu zapewnienie naszego wspólnego bezpieczeństwa w tym trudnym czasie.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM INQBATORA 2020

11 września - piątek

godz. 17.00 „Pan  i Pani O.” - Teatr Pantomimy MIMO (parking przy ul. Prądzyńskiego).

Na wyspie zbudowanej z marzeń, wspomnień i po część z zapomnianych historii, mieszka Pan O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w horyzont.
Myśli, ze na świecie został sam.
Gdzieś daleko mieszka Pani O.  Marząc o miłości wpatruje się głównie w niebo. Jest przekonana o tym, że na świecie jest sama.
Jeden otrzymany list, jeden chwila, zmienia w jej życiu wszystko.  
Krok po kroku obserwujemy ich historie, czasem zabawne a czasem nieco mniej.
Jednak miejsce, w którym się odnaleźli, okazuje się mieć własny pomysł na tę parę.
Wciąga bohaterów w wir zdarzeń, mogących prowadzić tylko w jeden kierunku.
Czy będą podążać tam wspólnie? Czy zrozumieją, że ich spotkanie to dopiero początek podróży?
Wizualna komedia bez słów, która żywi się humorem i śmiesznością dnia codziennego. Do tego odrobina magii i absurdu z życia wziętych.

Godz. 17.50 - Oficjalne otwarcie Festiwalu Teatralnego InQbator 2020 (parking przy ul. Prądzyńskiego).

Godz. 18.00 - Morskie Opowieści (spektakl dla dzieci) - TEATR KATARYNKA/Warszawa (scena przy DH Kupiec).

To opowieść, która pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowie im o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu.
Uczymy dzieci jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, zdradzamy tajniki żeglarstwa. Meteorolog Krabs pokazuje jak przepowiadać pogodę z chmur. Wszyscy widzowie wraz z załogą będą uczestniczyć w przeciąganiu liny. Prowadzimy również interaktywną lekcję z ratownikiem WOPR.
Na zakończenie dzieci otrzymują kolorowanki, tak aby na dłużej zapamiętały bajkowe morały.

Godz. 19.00 - „CYRK TARABUMBA” - Teatr Klinika Lalek (parking przy ul. Prądzyńskiego).

Spektakl  to ekologiczne, lalkowe widowisko cyrkowe, w którym w rolach zwierząt występują lalki i duże „nadmarionety” (marionetki zwierząt w ich naturalnych wielkościach), a w rolach artystów cyrkowych aktorzy w planie żywym.  Spektakl w reżyserii Wiktora Wiktorczyka adresowany jest do widzów w każdym wieku. To widowisko rodzinne, które z pewnością zachwyci i dzieci, i rodziców, i dziadków!
Bohaterami naszego cyrkowego przedstawienia są przystojna Żyrafa, zakochana w treserze, śpiewaczka i tancerka, potężny Lew, który ryczeć potrafi i chce pożreć tresera, i Słoń, wirtuoz gry na trombonie, który umie stać na trąbie i potrafi latać!!! Żyrafa zaśpiewa o miłości do natury, Lew nauczy nas odwagi, a Słoń pokaże, że wszystko w życiu jest możliwe… W rolach ludzkich zobaczymy treserów, siłaczy, żonglerów, clownów…       

12 września - sobota

godz. 19.30 - Otwarcie pokonkursowej wystawy fotograficznej InQbator 2019 (hol OCK parter).

godz. 20.00 - Fantomy - Teatr Akt (parking przy OCK).

Nowy spektakl plenerowy inspirowany tekstem „Solaris” Stanisława Lema. Teatr Akt jedynie dotyka powieści, w żadnym razie nie opowiada jej, tworzy własną wariację opartą na motywach, ideach, a przede wszystkim obrazach snujących się w dziele. Wydobywa z niej przestrzenie kryjące się między słowami. Podchodzi do tematu z dystansem i lekkością.
Fabuła powieści Lema prowadzona jest na dwóch równoległych poziomach: romantycznej historii miłosnej oraz opowieści filozoficznej w obliczu spotkania z Nieznanym, czyli myślącym Oceanem. W obu wypadkach, relacji międzyludzkich i międzygatunkowych, człowiek wykazuje brak umiejętności nawiązania prawdziwego kontaktu. Wciąż aktualny i pobudzający wyobraźnię temat podróży kosmicznych, spotkań i prób nawiązania kontaktu z Obcymi połączony jest tu z rozważaniami nad kondycją człowieka, jego lękami oraz problemami w relacjach z drugim człowiekiem.

Godz. 21.30 - Zapach czasu - Teatr KTO (parking przy ul. Prądzyńskiego).

Zapach czasu to poetycka impresja teatralna odwołująca się do świata dziecka, inspirowana twórczością Gabriela Garcii Marqueza, Hugo Clausa, Emila Zegadłowicza, a także przeżyciami z dzieciństwa autora scenariusza i reżysera. W przedstawieniu występuje wiele barwnych, czasem strasznych, czasem śmiesznych postaci i sytuacji charakterystycznych dla małego polskiego miasteczka lat 20-30. Jest to jednak spektakl uniwersalny, opowiadający o dzieciństwie, dorastaniu, strachu, okrucieństwie, ale i o miłości.
W widowisku nie ma tekstu, jest natomiast muzyka Piotra Czajkowskiego, grana również "na żywo" przez aktorów na harmonijkach ustnych.
Wykorzystywane są też olbrzymie jeżdżące dekoracje, ogień, pirotechnika i szczudła.
Spektakl prezentowany był w wielu miastach Polski, a także w Brazylii, we Francji, w Holandii, Iranie, Korei Południowej, Meksyku, Niemczech, Tunezji, na Ukrainie, we Włoszech.

Impreza towarzysząca - Konkurs fotograficzny.

  • Inqbator
Plan miasta
PLAN MIASTA
Panorama miasta na żywo
WIDOK NA PLAC BEMA

NA ŻYWO

Fotogaleria
FOTOGALERIA
Jak załatwić sprawy w urzędzie

Jak załatwić
sprawy w urzędzie
Wybierz kategorię sprawy

E-urząd

E-urząd
Przejdź do BIP

Elektroniczna tablica ogłoszeń

ELEKTRONICZNA
tablica ogłoszeń

POLECAMY
  • E-budownictwo GUNB
  • WFOŚiGW
  • Związek Samorządów Polskich
  • GUM Ostrołęka
  • PISA
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Inspektor Nadzoru Budowlanego
  • CEIDG
  • MODR
  • MOPR
  • OCK
  • Poradnia psychologiczna
  • ZUS
Do góry