Aktualności

Ekstremalny ostrołęcki Runmageddon

W sobotę 6 sierpnia Plaża Miejska w Ostrołęce została opanowana przez fanów biegów ekstremalnych. Już po raz drugi w naszym mieście odbył się znany w całej Polsce bieg z przeszkodami - Runmageddon, tym razem z dodatkowym utrudnieniem w postaci deszczu. Łatwo nie było.

Największa tego typu impreza w Polsce przyciągnęła ogromne grono uczestników, które liczyło grubo ponad 1000 osób.  Z powodu warunków atmosferycznych trudności oraz wysiłek potrzebny do pokonania trasy zdecydowanie wzrosły. Jako pierwsi na trasę wyruszyli zawodnicy z kategorii REKRUT ELITE, którzy podjęli wyzwanie z optymizmem. Nie ma co się dziwić ponieważ startujący w tej turze to prawdziwi wyczynowcy.  Kilkanaście minut później na trasie pojawili się zawodnicy z grupy REKRUT. Właśnie ta kategoria liczyła największe grono zgłoszonych. Co 15 minut kolejne grupy uczestników wybiegały na trasę by zmierzyć się z piekielnie trudnym torem Runmageddonu. Ostatnia wyruszyła o godzinie 12:30. Przerwę między startami dorosłych, a dzieci organizatorzy postanowili wykorzystać na udekorowanie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach. U panów w klasyfikacji REKRUT ELITE największym ,,kozakiem” okazał się Arkadiusz Grabowiec z Warszawy, który 6 kilometrową trasę z 30 przeszkodami pokonał w imponującym czasie 36 minut i 40 sekund. Wśród pań w tej samej kategorii tryumfowała Elżbieta Liberadzka z Warszawy z wynikiem 0:52:34.

Podczas klasyfikacji REKRUT kobiet oraz mężczyzn, miejscowych zdecydowanie najbardziej interesowało kto okazał się najszybszą ostrołęczanką oraz najszybszym ostrołęczaninem. Artur Zyskowski był tego dnia najsprawniejszym mieszkańcem naszego miasta pokonując trasę w czasie 00:49.51. W klasyfikacji open zajął 11 miejsce, a zwyciężył Mikołaj Krywietski z Suwałk z wynikiem 00:40.26. Jeśli chodzi o kategorię kobiet najszybszą ostrołęczanką była Weronika Lenkiewicz również z czasem 00:49.51. Najbardziej godne podziwu jest to, że Pani Weronika zwyciężyła również w klasyfikacji open kobiet. Druga była Angelika Ostrowska z Lelisa (00:50.24), a trzecia - Natalia Owczarska z Ostrołęki (00:58.46). Można śmiało powiedzieć, że ,,nasze” panie zdominowały tą konkurencję.  W klasyfikacji drużynowej Elite wygrała ekipa Power Training, z kolei w klasyfikacji open najlepsza była drużyna #TEAMFURIA. Ekipa Miasta Ostrołęka zajęła bardzo dobre 5. miejsce.

Dorośli kończąc 6 kilometrowe wyzwanie na Runmageddonie Ostrołęka 2022 zdobyli:

• 2 punkty w Lidze Runmageddonu 2022,
  • krok w kierunku zgarnięcia Weterana,
  • zaliczony Wschód jako jedną z czterech stron potrzebnych do zdobycia statuetki Korony Runmageddonu.

O godzinie 14:20 pojawili się najmniejsi uczestnicy ekstremalnych zmagań, czyli reprezentanci formuły KIDS. Na całe szczęście tuż przed startem tej grupy przestało padać, tak więc najmłodsi miłośnicy biegów z przeszkodami mieli idealne warunki do rywalizacji. Dzieci, w 3 kategoriach wiekowych 4-5 lat, 6-8 lat i 9-11 lat, przebiegły kilometrową piekielną trasę i przeżyły niesamowitą przygodę dając z siebie wszystko. Na mecie na najmłodszych czekał medal RUNMAGEDDON 2022, opaska silikonowa FINISHER, woda, wafelki w dwóch smakach i "wieczna chwała". Poza tym dzieci w namiocie miasta mogły odebrać ekologiczne medale i upominki z logiem Ostrołęki.

Najszybszą ostrołęczankę Weronikę Lenkiewicz i najszybszego ostrołęczanina Artura Zyskowskiego nagrodził osobiście Łukasz Kulik - Prezydent Miasta Ostrołęki. Podczas ceremonii dekoracji zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Dziękujemy za obecność i gratulujemy wszystkim uczestnikom, jesteście niesamowici!

Zachęcamy do obejrzenia obszernej fotorelacji znajdującej się poniżej.