Aktualności

Dwa złota i kwalifikacje do Mistrzostw Europy zawodników MKKK

13 stycznia, po raz pierwszy w roku 2019  karatecy MKKK Shinkyokushin wystartowali w zawodach. W Turku k/ Poznania odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai, będące jednocześnie kwalifikacjami do startu w Mistrzostwach Europy.

W zawodach wzięło udział 238 zawodników reprezentujących 50 klubów z całej Polski. Klub MKKK Shinkyokushin zgłosił 11 zawodników:  –Olga Boruch, Katarzyna Lisiewska, Oliwia Sobiech , Aleksandra Perzan, Gabrysia Nicewicz, Alicja Nalewajk , Natalia Tyszka, Julia Otłowska, Sebastian Jankowski, Filip Szymański i Filip Miecznikowski.

Walkom towarzyszyły niesamowite emocje , zawodnicy MKKK pokazali determinację , wole walki oraz żelazna kondycję . Niestety nie zawsze to wystarczy  aby stanąć na podium. Zabrakło troszeczkę szczęścia.

Reprezentanci MKKK Shinkyokushin zdobyli dwa złote medale i jednocześnie dwie  kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 29 czerwca w Czeskiej Pradze, tuż za podium na czwartej pozycji uplasowali się: Natalia Tyszka i Sebastian Jankowski.

W sobotę przed turniejem odbył się walny zjazd delegatów dotyczący  wyboru władz federacji na najbliższe cztery lata . Do trzyosobowej  komisji dyscyplinarnej został wybrany sensei Artur Prusiński .

Opiekunami grupy byli sensei: Artur Prusiński, Marian Zając , Kinga Przybyłek i Wojciech Domański.