Aktualności

Zainaugurowaliśmy działanie programu "Za życiem"

Zainaugurowaliśmy działanie programu
21 marca, w Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa zainaugurowano w Ostrołęce działalność Ośrodka Koordynacyjno – Rehabilitacyjno – Opiekuńczego w ramach realizacji Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Rolę koordynatora pełnić będzie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. 

Z tej okazji, do sali kina Jantar dyrekcja Poradni zaprosiła przedstawicieli władz, nauczycieli, terapeutów, rodziny dzieci niepełnosprawnych, lekarzy i pielęgniarki, a także przedstawicieli stowarzyszeń, które działają na rzecz osób z niepełnosprawnością. 

Zaprezentowano główne założenia programu. Do zadań Ośrodka będzie należało organizowanie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci od momentu wykrycia niepełnosprawności lub zagrożenia niepełnosprawnością oraz udzielanie rodzicom specjalistycznej informacji i kompleksowej pomocy dotyczącej problemów rozwojowych dziecka. Zadanie będzie finansowane z budżetu państwa. 

- Dziękuję, że samorząd Miasta Ostrołęki w serdeczny sposób dostrzegł, że dziecku od chwili narodzin potrzebna jest pomoc. Szczególnie kiedy rodzi się ono niepełnosprawne. Dzięki jednogłośnej decyzji Rady Miasta, rozszerzy się zakres pomocy psychologiczno-pedagogicznej dziecku, ale również pomocy od strony medycznej – mówiła dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Wioletta Nowicka-Masztalerz. 

O roli samorządu Miasta Ostrołęki  w ich realizacji opowiedział wiceprezydent Grzegorz Płocha. - Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy w samorządzie człowieka, który jest w potrzebie i któremu winniśmy pomoc. Jesteśmy na otwarciu  Ośrodka Koordynacyjno – Rehabilitacyjno – Opiekuńczego, który chcemy wspierać i za jego pośrednictwem przejąć część zadań rządowych. Dziś mogę już powiedzieć, że mamy przyznane środki na najbliższe cztery lata, to jest ponad 700 tysięcy złotych na realizację programu "Za życiem". 

Na scenę zaproszono również Michała, dziesięciolatka który przyszedł na świat z zespołem Downa, jego rodziców i brata. Opowiedzieli oni o wielkim wyzwaniu, jakim jest wychowanie chorego dziecka, ale i o wspaniałych chwilach, jakie wspólnie przeżyli.  Chłopiec wspaniale się rozwija, ostatnio zdobył pomarańczowy pas w karate, chodzi do klasy integracyjnej w SP nr 1 i przygotowuje się do Pierwszej Komunii Świętej. 

Spotkanie uatrakcyjniły występy dzieci z przedszkoli i szkół, gdzie funkcjonują klasy integracyjne a także ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrołęce. 

Plan miasta
PLAN MIASTA
Panorama miasta na żywo
WIDOK NA PLAC BEMA

NA ŻYWO

Fotogaleria
FOTOGALERIA
Jak załatwić sprawy w urzędzie

Jak załatwić
sprawy w urzędzie
Przejdź do BIP

E-urząd

E-urząd
Przejdź do BIP

POLECAMY
 • MOPR
 • OCK
 • Czas na Kurpie
 • MODR
 • CEIDG
 • Inspektor Nadzoru Budowlanego
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • PISA
 • Poradnia psychologiczna
 • WFOŚiGW
 • ZUS
Do góry