Aktualności

Szachowe batalie o puchar prezydenta

Już po raz trzynasty został rozegrany turniej szachowy poświęcony pamięci patronowi Szkoły Podstawowej nr 10 Św. Janowi Pawłowi II. Zawody został przeprowadzone pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.

W najmłodszej kategorii do lat 7 zwyciężył Krzysztof Trzaska, przed Patrykiem Potkajem i Wiktorią Trzaską. Tuż za podium uplasowała się Hanna Nisio. W kategorii do lat 10 zwyciężył Jerzy Chełstowski, przed Wiktorem Potkajem i Maciejem Wilczkiem. Kolejne miejsca zajęli Miłosz Żebrowski, Zofia Ostrowska, Kamila Trzaska, Marcel Mynyk, Patryk Broniek, Alan Dobkowski, Patryk Dawidczyk i Amelia Wierzba.

W kategorii do lat 12 zwyciężyła Diana Zysk, przed Oliwierem Tomczakiem, Nikolą Jemielity, Amelią Stępień i Patrycją Żebrowską. W kategorii open zwyciężył Bartosz Chełstowski, przed Jerzym Chełstowskim i Wojciechem Tadrzakiem. Tuż za podium uplasował się Franciszek Kwaśny.

Młodych szachistów nagradzał wiceprezydent miasta Ostrołęki Maciej Kleczkowski. Turniej w SP nr 10 zorganizował nauczyciel Tadeusz Nalewajk.