Czwartek, 26 listopada 2015, Imieniny: Delfiny, Sylwestra
Pogoda

2009-03-10 10:17:51

Fundacja dziękuje prezydentowiNa ręce prezydeta Janusza Kotowskiego wpłynęło pismo z poznańskiej Fundacji UNA SALUS VICTIS "ACTA ŁAWICA". Działa ona na rzecz poprawy warunków codziennego życia osób niepełnosprawnych.


          Zarząd  Fundacji UNA SALUS VICTIS "ACTA ŁAWICA",  pragnie serdecznie podziękować za wrażliwość społeczną  wyrażającą się działaniem na rzecz ludzi niepełnosprawnych. W roku 2009 szczególnie będziemy zabiegać  o likwidację barier architektonicznych,  będących często zmorą "ludzi na wózkach". Znane działania Adresata wybiegają w sposób oczywisty naprzeciw naszym zamierzeniom. Staje się postrzegany jako osoba renesansu z organicznym podejściem do problemów współczesnego świata,  gdzie na co dzień coraz częściej obserwujemy w sprawach bardzo prozaicznych swoisty wyścig szczurów o zagwarantowanie podstawowych warunków egzystencji. Dziś nie ma miejsca na wirtualne popisy życiowych marzycieli, tylko jest twarda rzeczywistość, która zmusza nas do świadomego, twardego chodzenia po ziemi. Instytucja, którą reprezentuje Adresat ma swoje niepodważalne zasługi dla środowiska ludzi szczególnej troski.
           Wyeksponowanie niniejszego podziękowania w miejscu gdzie przewija się sporo osób mających wpływ na nasze życie codzienne,  to dodatkowa formuła permanentnego przypominania, że nie ma wśród nas ludzi odrzuconych. Wszyscy jesteśmy równi i potrzebni.
Z wyrazami szacunku.

   Prezes Fundacji
( - ) Dr Roman M. Bombicki


cofnijDrukuj artykuł

Aktualne ogloszenia i komunikaty - strona BIP

więcej


Najnowsze w galerii
Polecamy