Aktualności

Wakacyjny Kolarski Wyścig Australijski za nami

Po raz drugi odbył się na bieżni stadionu reaktywowany Wyścig Australijski dla wszystkich chętnych. Jego reguły polegają na tym, że na każdym okrążeniu odpada ostatni zawodnik. Ostatnia para walczy o zwycięstwo.

Najliczniejszą grupą zawodników byli po raz kolejny dorośli, dzieci (dwie dziewczynki) pojechały swój wyścig razem z paniami, których łącznie stanęło na starcie sześć. Najwięcej okrążeń przejechała Maria Kamińska z Nowosiedlin - KK24h i tym samym została zwyciężczynią żeńskiego wyścigu. Na ostatnim finiszu pokonała prowadzącą od startu Dorotę Korzep-Czekalską z Białobieli - Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Jedną rundę wcześniej ukończyła swój wyścig Małgorzata Tworkowska z Ostrołęki - Biegam Bo Lubię Ostrołęka, zajmując trzecie miejsce.

Do wyścigu mężczyzn stanęło na starcie łącznie 28 zawodników. Zawodnicy startowali w klasyfikacji OPEN, a przekrój wiekowy to roczniki: 2002 - 1953. Tuż po starcie oderwało się od peletonu dwóch zawodników Łukasz Małecki z Ciechanowa i Piotr Duda z Zaraszowa k. Lublina i przez większość okrążeń wyścigu prowadzili całą stawkę. Kilka okrążeń przed metą zabrakło jednak sił uciekinierom i decydujący finisz stoczyli Maciej Karwowski z Łomży - KK24h i Łukasz Małecki z Ciechanowa - T4B Bike Team. Jedno okrążenie mniej przejechał natomiast Rafał Urban z Dzbenina - KK24h, który wygrał walkę o podium z czwartym Bartoszem Jechanowskim – ubiegłorocznym zwycięzcą.

Wyścig odbył się pod Honorowym Patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Jerzego Grabowskiego. Piątka najlepszych zawodników wśród kobiet i mężczyzn została nagrodzona statuetkami i dyplomami. Statuetki otrzymali także najmłodsza uczestniczka oraz najstarsza zawodniczka i najstarszy zawodnik. Nagrody wręczyli Jerzy Grabowski - Przewodniczący Rady Miasta, Robert Juchniewicz - Dyrektor MZOS-TiIT i Marek Karczewski - Prezes KK24h.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy zawodnikom za liczny udział w wyścigu. Dziękujemy kibicom, mediom i fotografom za doping i uwiecznienie zmagań kolarskich. Organizatorem wyścigu był Miejski Zarząd Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej i Klub Kolarski 24h." Pełne wyniki zawodów w załączniku: http://www.mosir.ostroleka.pl/luba/pobierz_plik.php?nazwa_pliku=komunikataustralijski2017.pdf&miejsce=pliki