Aktualności

Po raz czwarty Tropem Wilczym

W niedzielę 4 marca, po raz czwarty w Ostrołęce odbył się Bieg Tropem Wilczym. Zawodnicy pobiegli na dwóch dystansach – symbolicznym 1963 m i 5 km.

W tym roku, zapisy na bieg na symbolicznym dystansie 1963 m cieszyły się dużym powodzeniem. Na listę chętnych wpisało się około 500 osób. Na starcie stanęło około 420 zawodników, którzy stanowili pełen przekrój wiekowy – od dzieci po seniorów. Koszulki i numery startowe założyli także lokalni samorządowcy – wiceprezydent Grzegorz Płocha, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski, ostrołęccy radni i pracownicy Urzędu Miasta. Dla części osób była to rozgrzewka przed biegiem na 5 km.

Zawodnicy wystartowali dwa razy – honorowo spod hali im. Gołasia i 400 m dalej z ulicy 22 Lipca, gdzie odbył się start ostry. Choć na tym odcinku nie liczył się czas a pamięć o Żołnierzach Wyklętych, przyznano nagrody dla trójki najlepszych kobiet i trzech najlepszych mężczyzn.

Najszybsza z kobiet okazała się Kornelia Szymczyk, za nią uplasowały się Kornelia Zbiczyńska i Paula Wójtowicz. Wśród mężczyzn dystans najszybciej pokonali Karol Rogoziński, Daniel Dulewicz i Kacper Piotrowski. Nagrody wręczyli prezydent Janusz Kotowski, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski i dyrektor MZOSTiIT Robert Juchniewicz. Oprócz tego każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal.