Aktualności

23. Półmaraton Kurpiowski za nami

W tym roku ostrołęckiego biegu nie zdominowali Kenijczycy. Wśród mężczyzn zwyciężył Przemysław Dąbrowski z Agro Metal Ostrołęka, najlepsze miejsce wśród pań zdobyła Petra Pastorova z Czech, powtarzając swój ubiegłoroczny sukces.

Przemysław Dąbrowski dobiegł do mety w czasie 1:08:12 i o ponad minutę wyprzedził drugiego na mecie Damiana Pieterczyka z Olsztyna (1:09.51). Na trzecim miejscu finiszował Volodymyr Timashov - 1:12.09. Wśród pań wygrała Czeszka Petra Pastorova z czasem 1:23.12, wyprzedziła ona Ukrainkę Natalię Nagirniak - 1:33.38, a trzecia była Beata Bielenica z Wydmin - 1:33.30.

Z kolei w rozgrywanej po raz pierwszy Kurpiowskiej Dziesiątce, czyli biegu na 10 km, wśród panów zwyciężył Krzysztof Żebrowski z Karniewa z czasem 00:32.08, drugi był Aleksandr Kruhlenia z Mińska - czas 00:32.14, a trzeci Michał Makowski z Ciechanowa - 00:34.07. W klasyfikacji pań triumfowała Beata Lupa z Wilkowa Starego - 00:39.54, druga była Monika Konopka z Nowosiedlin - 00:51.21, a trzecia Anna Kiśluk z Faszcz - 00:51.45.